GitHub як хостинг

GitHub

Якщо вам потрібен безкоштовний хостинг, а ваш сайт це статичні веб-сторінки, то можна скористатися сервісом GitHub Pages. Для цього у вас має бути обліковий запис на GitHub.

Створення нового репозиторію

Спочатку переходимо на сайт GitHub, і в блоці "Your repositories" натискаємо кнопку "New repository", для створення нового репозиторію.

Далі заповнюємо параметри репозиторію так, щоб ім'я(назва) репозиторію було у вигляді "username.github.io", де username - ім'я вашого облікового запису на GitHub. Ставимо галочку "Initialize this repository with a README". Натискаємо кнопку "Create repository".

Завантаження файлів

Далі потрібно завантажити файли, для цього необов'язково клонувати репозиторій на свій комп'ютер. Можна просто натиснути кнопку "Upload files".

Потім перетягнемо файли в поле для завантаження або натиснемо "choose your files" для вибору файлів. Натискаємо кнопку "Commit changes".

Файл завантажений в репозиторій.

Перевірка роботи сайту

Перевіряємо роботу сайту перейшовши за адресою username.github.io (sestolab.github.io).

Підключаємо свій домен

GitHub дозволяє використовувати власне доменне ім'я замість стандартного username.github.io. Переходимо у вкладку "Settings", і в розділі "GitHub Pages" в поле "Custom domain" введемо назву нашого домену (наприклад: sestolab.pp.ua) і натиснемо кнопку "Save".

Далі переходимо на сайт доменного реєстратора щоб змінити інформацію про записи DNS домену. Налаштовуємо записи A домену вказуючи в якості їх значення такі IP-адреси:

  • 185.199.108.153
  • 185.199.109.153
  • 185.199.110.153
  • 185.199.111.153

Детальну інформацію про налаштування записів A можна прочитати тут.

Опубліковано: 25.02.2019